EQUAL - Integrált Munkaerő-piaci szolgáltató rendszer kialakítása
Projekt azonosítója: EQUAL - 2.1.1.-2005-10-0010/1.0
Projekt megvalósítása: 2005. január - 2007. augusztus
Összes költség: 23.661.000,- Ft
A projekt által orvosolni kívánt alapvető probléma volt, hogy a munkaerő piac szempontjából hátrányos helyzetű (főként inaktív) emberek legnagyobb arányban a megye elmaradott térségeiben élnek, alacsony a mobilitásuk, s ezért a megyeszékhelytől- és a nagyobb városoktól való távolság miatt számukra különösen nagy probléma a segítő szolgáltatásokhoz-, a szakmai képzésekhez-, valamint a foglalkoztatási lehetőségekhez való hozzájutás. A projekt közvetlen célja volt az e-learning- és a távmunka eszközeire építve egy integrált szolgáltatási rendszer kialakítása, amely a megyében működő teleházak- és e- Magyarország pontok hálózatán keresztül közelebb viszi, s ezáltal elérhetővé teszi a szolgáltatásokat (segítőszolgáltatások, szakmai képzések, munkahely) az elmaradott, vidéki térségekben élő inaktívak számára.
A tevékenységek szintjén a projekt az alábbi részekből állt:
- Felmérések és elemzések, 2. Szolgáltatásfejlesztés- és hálózatépítés. 3. A rendszer kísérleti megvalósítása a vasvári kistérségben.
A projekt ezt a célkitűzést nemzetközi együttműködés keretében az EQUAL program alapelveire építve kívánta megvalósítani. Közvetlen célunk a hátrányos helyzetű emberek munkaerőpiacra való belépésének, illetve visszailleszkedésének segítése volt Vas megyében, amit az alábbi részcélokon keresztül kívántunk megvalósítani: Felmérni, hogy a Munkaügyi Központ szolgáltatásai mennyiben nyújtanak adekvát megoldást az inaktív népesség segítésére, milyen módosításokra/ egyéb szolgáltatásokra van igény, a munkaadók bekapcsolásával a piaci igényekre (távmunka) alapozott szolgáltatások elindítása, kidolgozni a készségek- és ismeretek fejlesztésének e-learning alapú rendszerét (tananyagok kifejlesztése, képzések) A Teleház és E-Magyarország pont rendszerére, infrastruktúrájára építve biztosítani a szolgáltatások teljes kör elérését Az e-learning- és távmunka alapú szolgáltatási rendszert kísérleti jelleggel elindítani a vasvári kistérségben.
Közvetett célok: igényalapú, költség-hatékony szolgáltatási rendszer megteremtése. A távmunka- és az e-learning meghonosításának elősegítése a társadalmi, gazdasági és térségi hátrányok halmozódásából fakadó egyéni munkaerő piaci problémák csökkentés, illetve a megyén belüli térségi különbségek mérséklése.
Partnerek: Vas Megyei Munkaügyi Központ
"Vasi Hegyhát" Területfejlesztési Önkormányzati Társulás
Hegypásztor Kör
Regionális Munkaerőfejlesztő és Képző Központ
Vas Megye és Szombathely Város Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítványa